Stypendyści 2017/2018

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Nakło nad Notecią, 16.11.2017 r.

 

Dnia 13. listopada 2017 r. Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” podpisał umowy o przyznanie stypendium z 6 młodymi mieszkańcami powiatu nakielskiego w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Łączna pula środków przeznaczonych na stypendia w roku szkolnym 2017/2018 wyniosła 10 200 zł. Przekazywane na rozwój talentów fundusze pochodzą z wpłat osób fizycznych oraz darowizn lokalnych przedsiębiorców, które pomnażane są przez Fundację im. St. Batorego z Warszawy dzięki uczestnictwu Partnerstwa w Programie Równe Szanse.

W gali stypendialnej uczestniczyli uczniowie, którym Kapituła Funduszu Stypendialnego przyznała stypendia, ich rodzice, członkowie Zarządu oraz przedstawiciele tejże Kapituły. A tegorocznymi stypendystami Partnerstwa dla Krajny i Pałuk są:

 

Magdalena Niemyjska

Magdalena uczęszcza do klasy II prawniczej I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Wysokie wyniki w nauce nie są jedynym jej osiągnięciem – trenuje kickboxing. W 2016 roku w Mistrzostwach Świata w Irlandii zajęła 5. miejsce. W tym samym roku została mistrzynią i wicemistrzynią Polski oraz wywalczyła Puchar Polski, a w 2017 roku została powołana do kadry narodowej i zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Macedonii, a także wicemistrzostwo Litwy.

 

Amelia Maria Małysz

Amelia jest zafascynowana sztuką taneczną, swoją pasję rozwija w Szkole Baletowej w Poznaniu. Odnosi sukcesy na zawodach nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – w 2015 roku wytańczyła stypendium podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2015”. W 2017 r. zajęła trzecie miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Amelia chętnie udziela się podczas warsztatów dla młodszych dzieci, występuje na deskach Opery Nova oraz podczas lokalnych imprez. Amelia to przykład pogodzenia pasji z nauką, jest uczennicą z najwyższą średnią w całej szkole.

 

Daria Kornacka

Daria jest tancerką trenującą w Unique Studio od 8 lat, osiąga wysokie wyniki w tańcu hip-hop i electric boogie. Wielokrotnie reprezentowała Polskę w zawodach międzynarodowych na Mistrzostwach Europy i Świata. W 2016 i 2017 roku wzięła udział w Mistrzostwach Polski i podczas zawodów zajęła kolejno drugie i trzecie miejsce. Pasja Darii nie przeszkadza jej w osiąganiu świetnych wyników w nauce – jest wzorową uczennicą.

 

Maciej Starzomski

Maciej jest wzorowym uczniem oraz przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego i z tego tytułu otrzymał liczne podziękowania za aktywne wypełnianie swojej funkcji. Bierze udział w turniejach piłki nożnej, ręcznej oraz siatkówce na szczeblu gminnym i powiatowym. Jest laureatem Zawodów Strzeleckich o Puchary Burmistrza Kcyni. Oprócz sportowych zainteresowań, Maciej bierze udział w wielu turniejach z zakresu przedmiotów humanistycznych. Chętnie uczęszcza na liczne warsztaty filmowe. Jest osobą angażującą się nie tylko w życie szkoły, w 2016 roku wziął udział w kweście ratującej zabytkowy cmentarz w Kcyni.

 

Kamil Kmieć

Kamil to umysł ścisły, jest laureatem licznych konkursów na poziomie gminnym i powiatowym, uczestniczył także w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z fizyki, chemii oraz matematyki, który ukończył z tytułem finalisty. Oprócz zdolności z zakresu przedmiotów ścisłych, Kamil posiada wiedzę w zakresie przedmiotów humanistycznych, zdobywał podium w konkursach sprawdzających wiedzę historyczną. Jest również laureatem wielu konkursów poezji i pieśni patriotycznej, bierze udział w festiwalach piosenki anglojęzycznej. Wszechstronne zdolności Kamila przejawiają się w jego wynikach w nauce – w gimnazjum otrzymał tytuł „Prymus Inter Pares” za najwyższą średnią w szkole.

 

Aleksandra Nowaczewska

Aleksandra jest podopieczną Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego START w Nakle nad Notecią. Jej największym osiągnięciem jest zdobycie w 2017 roku drugiego miejsca wraz z tytułem wicemistrzyni Polski w rzucie młotem. Niedługo później otrzymała powołanie na konsultacje kadry narodowej. Aleksandra jest dobrą uczennicą i godnie reprezentuje także szkołę podczas lokalnych zawodów lekkoatletycznych.

 

Program Stypendialny "Młody Talent Krajny i Pałuk" prowadzony przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”w roku szkolnym 2017/2018 współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego z Warszawy.

 

Galeria


 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie