Stypendyści 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2018

Przyznane stypendia:

Stypendyści Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” w roku szkolnym 2015/2016

 

Jakub Drychta

 

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Posiada szerokie zainteresowania artystyczne. W czerwcu 2015 r. zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Świat za sto lat” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Morskiej w Gdyni. W sierpniu 2015 r. prezentował swoje prace malarskie w Elbe-Elster (Niemcy). Interesuje się również ekonomią. Należał do grupy osób, która w 2014 r. uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo.

   

Amelia Małysz

 

Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W 2015 r. podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2015” zdobyła stypendium Fundacji Balet. Ponadto Amelia występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Kultury Ludowej „Doman” działającego w Ślesinie.

   

Adam Masalski

 

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z fizyki i matematyki oraz Powiatowego Konkursy Matematycznego. 

   

Róża Siemion

 

Uczennica Zespołu Szkół w Samostrzelu. Róża ma bardzo dobre wyniki w nauce, bierze czynny udział w życiu szkoły. Jest uzdolniona artystycznie. Swoje zdolności chętnie wykorzystuje podczas akcji charytatywnych, festynów czy targów. Zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Zielone Płuca Ziemi”.

   

Agata Stachowiak

 

 

Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Tańczy od 6-go roku życia. W 2014 r. zajęła I miejsce na Festiwalu Tańca o Puchar Pomorza i Kujaw w kategorii solo jazz i solo modern oraz II miejsce w kategorii duet jazz. W 2015 r. Agata brała udział w popularnym programie tanecznym You Can Dance i dotarła do etapu półfinałowego. Aktualnie swoją pasję Agata rozwija pod okiem Piotra Jagielskiego.

   

Piotr Tomaszewski

 

 

Uczeń Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Piotr osiąga wysokie wyniki w nauce, jest laureatem konkursu historycznego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Ponadto w czasie wolnym udziela się społecznie, jest wolontariuszem Fundacji „Salus Homini”.