Sypendyści 2013/2014

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2018

Przyznane stypendia

   

Stypendyści Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” w roku szkolnym 2013/2014

 

 Bartosz Robotka

Bartosz Robótka lekkoatletykę trenuje od 2008 roku i reprezentuje Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie. Jego ulubioną konkurencją są biegi przez płotki. Swoją karierę zaczął od brania udziału w czwartkach lekkoatletycznych. Od tamtego czasu systematycznie trenuje i osiąga bardzo dobre wyniki. Niestety w Szubinie nie ma odpowiedniego miejsca do treningów i zawodnik musi dojeżdżać do innych miejscowości.

Obecnie Bartosz posiada II klasę sportową a podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Radomiu zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie 300 metrów przez płotki oraz tytuł Wicemistrza Polski na dystansie 110 metrów przez płotki. Te osiągnięcia sprawiły, że powołano go do Kadry Narodowej B juniorów oraz juniorów młodszych.

 Prototyps

Grupa Prototyps została założona 3 lata temu. Profesjonalnie zajmują się tańcem breakdance oraz są najlepszą grupą taneczną w Polsce do lat 18. W skład grupy wchodzą: R2D2, Conan, Dziewczynka, Pelo, Predator, Profesor, Loczek, Ramza i Ramzes. Sama grupa jak i jej członkowie odnieśli wiele sukcesów w licznie organizowanych turniejach w Polsce oraz za granicą, między innymi: I miejsce w „Kids Battle 2013”, I miejsce w „Hip Hop Strefa”, II miejsce w „Bitwa Roku”. Prototyps mają swój własny profil na Facebooku, gdzie systematycznie zamieszczają artykuły dotyczące ich działalności. 


 Orkiestra ZSZS

Szkolna Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią na stałe wpisała się w działalność na rzecz lokalnej społeczności powiatu nakielskiego. W roku 1996 dyrygentem został Zbigniew Rydelski, od tego czasu orkiestra systematycznie bierze udział w różnych konkursach i festiwalach zdobywając wyróżnienia i nagrody. W II Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie orkiestra zdobyła 2 miejsce. W 2013 roku wydała płytę DVD, na której został zarejestrowano koncert karnawałowy dla mieszkańców powiatu nakielskiego. Orkiestra w przyszłości zamierza aktywnie uczestniczyć w imprezach krajowych i zagranicznych.

 Jakub Olszewski Jakub Olszewski był zawodnikiem NTS „TRÓJKA” Nakło a obecnie jest wypożyczony do EXACT System Norwid Częstochowa. Jakub jest miły, pogodny, bardzo komunikatywny oraz pozytywnie nastawiony do otaczającego go środowiska. Regularnie uczęszcza na treningi i aktywnie bierze udział w każdych zajęciach. Sumiennie wykonuje powierzone mu zadania. Jakub ma duże wsparcie ze strony rodziców, którzy wspierają go w rozwoju własnych zdolności. W sezonie 2012/2013 wraz z drużyną EXACT System Norwid Częstochowa zdobył wicemistrzostwo Województwa Śląskiego Kadetów i dotarł do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów.
 Dawid Krzyzan

Dawid Krzyżan pochodzi z Wiela, jest reprezentantem klubu MLKS Krajna Sępolno. Jego specjalnością jest pchnięcie kulą. Jest złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów 2013 w Spale oraz zdobywcą I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów 2013 w Krakowie z rezultatem 20,00 m. Dawid otrzymał stypendium w wysokości 750 zł, które chciał przeznaczyć na udział w obozach przygotowujących do sezonu lekkoatletycznego w 2014r.

 Kamil Marach

Kamil Marach trenuje w klubie MLKS Krajna Sępolno. Jest złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi w rzucie oszczepem z wynikiem 64,55 m. Podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Chojnicach osiągnął najlepszy w Polsce wynik – 69,95 m – w rzucie oszczepem w kategorii U. Kamil planuje w przyszłości osiągnąć minimum 70 m w rzucie oszczepem, co zagwarantuje mu udział w Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych w roku 2014

 Maciej Boinski

Maciej Boiński mieszka w Nakle nad Notecią. Interesuje się fotografią, przyrodą, techniką survivalową i szeroko pojętą turystką. Wyznaje zasadę: „Cudze chwalicie, swego nie znacie ” i w jej myśl Pan Maciej pasjonuje się terenami Doliny Noteci. Od kilku lat odbywa systematyczne wędrówki wzdłuż tej rzeki. Przewędrował już blisko 1000 km. Podczas tych wypraw obserwuje zwierzęta i ludzi, którzy żyją w harmonii z naturą. Samotne wyprawy są dokumentowane na przepięknych fotografiach. Dzielenie się wrażeniami, organizowanie wystawy fotograficznej byłyby ciekawym urozmaiceniem lekcji przyrody w szkołach i propagowaniem zdrowego trybu życia będącego alternatywą na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

 Agata Stachowiak Agata Stachowiak to tancerka. Tańczy od 6-go roku życia. Na swoim koncie ma wiele tytułów mistrzowskich, między innymi jest Mistrzynią Polski i Świata Federacji IFMD w roku 2011 w kategorii disco dance, jazz oraz modern jazz. Agata trenuje pod okiem jednego z najlepszych fachowców w tańcu współczesnym – Piotrem Jasielskim. W tygodniu ma 5 treningów, lecz ilość zajęć nie przeszkadza jej w nauce, rok szkolny zawsze kończy z wyróżnieniem. Agata swoją przyszłość wiąże z tańcem. Chciałaby wyjechać do Szwajcarii do Zurychu i w szkole tańca COLOMBO szlifować swój warsztat taneczny. Agata nie zapomina o swoim lokalnym środowisku i zawsze chętnie występuje podczas różnych uroczystości na terenie powiatu nakielskiego.