Stypendyści 2012/2013

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2018

Przyznane stypendia

   
Tomasz-BejgierTomasz Bejgier jest uczniem drugiej klasy matematyczno-informatycznej I Liceum Ogólnokształcącego im B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W przyszłości chciałby zająć się rachunkowością np. księgowością, bądź zawodami wykorzystującymi matematykę. Lubi oglądać najnowsze filmy (horrory, science-fiction i akcji), słuchać muzyki, ale nie ma ulubionego wykonawcy. W wolnym czasie lubi jeździć na rolkach.
Mateusz-BiskupskiMateusz Biskupski jest uczeniem Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Już po raz trzeci jest stypendystą programu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Interesuje się plastyką i nauką języków obcych. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi, od czasu do czasu śpiewa, a także jeździ na rolkach. Swoją przyszłość wiąże ze studiowaniem filologii angielskiej.
Michał KuźbaMichał Kuźba uczęszcza do VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, do klasy o profilu matematyczno-informatycznym. Jest stypendystą już po raz trzeci. Interesuje się matematyką, na tym polu ma najwięcej sukcesów. Poza tym pasjonuje go geografia, informatyka i fizyka. Uczy się języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Chciałby w przyszłości mówić biegle w przynajmniej 2 językach. Lubi podróżować, chciałby zwiedzić Rosję – zarówno europejską, jak i azjatycką część, Stany Zjednoczone, Francję, Belgię, Holandię, Włochy i Wielką Brytanię. Uwielbia czytać książki, oglądać filmy i słuchać muzyki. Z racji wzrostu, który dochodzi do 2 metrów lubi grać w siatkówkę, a także w tenisa stołowego. Zawsze też pasjonowała go historia XX wieku, a szczególnie II wojny światowej.
Edyta Łapka uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Bydgoszczy, osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Potwierdzeniem wysiłku, jaki wkłada w naukę, był egzamin gimnazjalny, gdzie uzyskała maksymalne wyniki. Jest laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego. Jej zainteresowania krążą wokół plastyki oraz szeroko pojętej sztuki. Edyta jest także wolontariuszem.
Tomasz SzewczykTomasz Szewczyk uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Bydgoszczy. Aktywnie uczestniczy w konkursach z różnych dziedzin, zdobywając czołowe lokaty. Tomek odnosi liczne sukcesy w konkurach plastycznych, a także recytatorskich poezji obcojęzycznej. Interesuje się literaturą, a szczególnie poezją. Oprócz tego, jak chyba każdy chłopak, interesuje się sportem.