Fundusz Stypendialny Młody Talent Krajny i Pałuk

Stypendyści 2009/2010

29 maja 2018

W roku szkolnym 2009/2010 Partnerstwu dla Krajny i Pałuk udało się znaleźć "partnera" w finansowaniu stypendiów dla zdolnej młodzieży z terenu powiatu nakielskiego.

Jest nim Fundacja im. Stefana Batorego, która w ramach jednego ze swoich działań - Lokalne Programy Stypendialne - podwaja kwotę zebraną na cele Funduszu Stypendialnego przez Partnerstwo.

Dzięki temu wsparciu udało się nam ufundować we wspomnianym roku szkolnym 10 stypendiów wypłacanych uczniom co miesiąc w wysokości 200,00 przez 10 miesięcy.

Łukasz Buchholz
mieszkaniec wsi Ludwikowo, uczeń III klasy o profilu biologiczno-chemicznym w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W roku szkolnym 2008/2009 uzyskał najwyższą średnia ocen w szkole – 5,50. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, dwukrotny laureat Powiatowego Konkursu Matematycznego, zdobywca II miejsca w Powiatowym Konkursie Chemicznym Kwark, zdobywca II miejsca w konkursie „Atrakcje rynków turystycznych Polski i Świata, zwycięzca XI Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych w latach 1918-1921”, laureat Olimpiady „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku”. Uczestnik aktualnej edycji Olimpiady Biologicznej oraz Olimpiady „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku”. Dwukrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów, wytypowany przez Kuratorium Oświaty do osobistego odbioru stypendium w Kancelarii Premiera. Zainteresowania to sport, muzyka, przedmioty przyrodnicze oraz historia najnowsza. W przyszłości chciałby podjąć studia na kierunku medycznym i zostać lekarzem.
 
Monika Jasińska
Nazywam się Monika Jasińska. Obecnie druga klasa liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią o profilu z nauką j.angielskiego. Składam się z zapachu Eternity, piosenki Slide i czekoladowobrązowej koloryzacji włosów. Moje żywioły to fotografia, poezja i literatura. Przelewam słowa na kartkę papieru – piszę wiersze oraz artykuły do lokalnej prasy, by móc dzielić się nowinkami z innymi, a także doświadczać nowych wyzwań. Od tego roku biorę udział w warsztatach fotograficzno-dziennikarskich. Zdjęcia stały się moim zamiłowaniem, kiedy dostrzegłam, jak wielkie piękno kryje się w naturze i krajobrazie. Pragnę to wszystko zatrzymać w obiektywie, a potem ukazać innym ludziom, aby nie tylko poznali miejsca, które mnie zafascynowały, ale także odkryli ich efektowność. Moim największym osiągnięciem jest uzyskanie zeszłorocznego tytułu laureata z wyróżnieniem w Olimpiadzie Wiedzy o Kulturze Popularnej z tematem Ciało w kulturze współczesnej oraz zdobycie tytułu finalistki w Konkursie Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe. Chciałabym dalej zgłębiać tematykę ciała i duszy oraz poszerzyć moją wiedzę o manipulację i jej wpływ, nie tylko jako work selection. W książce A Comenius programme Project w języku polskim oraz angielskim ukazała się przedstawiona przeze mnie wizja szlaku turystycznego „biegnącego” wzdłuż nakielskich miejscowości. Ponadto w tym roku, w opracowaniu Expect more from 2010 (International Classroom) miałam okazję przedstawić nasze oczekiwania względem nowego roku. W tym roku biorę udział w Olimpiadzie Literatury i Języka polskiego (z tematem O tym jak się wyrazy łączą i co z tego wynika, czyli między łączliwością, a frazeologią) pod koniec grudnia dowiedziałam się, że szczęśliwie zakończyłam pierwszy etap. Obecnie przygotowuję się do etapu drugiego mającego charakter dwustopniowy, który odbędzie się 20 lutego 2010.
 
Martyna Jędrzejczyk
Moją pasją jest muzyka. Przygoda z nią zaczęła się w I kl. Gimnazjum, kiedy dołączyłam do chóru szkolnego prowadzonego przez P. Rafała Dudziaka. Dzięki mojemu nauczycielowi zaczęłam rozwijać się w tym kierunku. Od 3 lat gram na gitarze. Zdobyłam dwie nagrody Grand Prix. Pierwszą w Konkursie Piosenki anglojęzycznej w Olszewce, natomiast drugą biorąc udział w przeglądzie kolęd i pastorałek, po którym zostałam zaproszona, do przedstawienia kolęd w swoim wykonaniu, na koncert chórów do kościoła pw. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Brałam udział w wojewódzkim konkursie "Avans 2009". Zostałam przyjęta na warsztaty prowadzone przez P. Grażynę Łobaszewską. Dostałam zaproszenie od Starosty powiatu nakielskiego do zaprezentowania swojej aranżacji utworu "Dziwny jest ten świat" na rozdaniu nagród stypendystom. Bardzo mile wspominam spotkanie z Burmistrzem P. Zenonem Grzegorkiem, kiedy zostałam wyróżniona za aktywną działalność kulturalną. Zdobyłam po raz kolejny II miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce. Zajęłam I miejsce w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Miłosnej "Powiedz mi , jak mnie kochasz". Swoją przyszłość wiążę z muzyką. Zamieszam kształcić się w akademii muzycznej a profilu wokalno-aktorskim.
 

Monika Hamerska

Nazywam się Monika Hamerska. Mieszkam w Zamościu i chodzę do 3. klasy gimnazjum w Rynarzewie. Od 6 lat trenuję Taekwondo WTF w Klubie Sportowym „Karor” w Bydgoszczy. W tym czasie zdobyłam kilka statuetek(4) i medali(44).Moje największe osiągnięcia to :

- I miejsce na „XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo WTF 2008(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)”,
- I miejsce w „Majowym Pucharze 2009” oraz turnieju „Cobra Cup 2008 w Pradze,
- I miejsce w „Mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego w Taekwondo Olimpijskim”2008”,
- II miejsce na „Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy 2009”,
- II miejsce na „Międzynarodowym Turnieju Sponsor Cup 2009”,
- III miejsce na „Międzynarodowym Turnieju Warsaw Cup 2009”,
- III miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Bośni i Hercegowiny „Olympic Open” 2007,
- III miejsce na Turnieju Pretendentów do Reprezentacji na Mistrzostwa Świata i IO Juniorów 2010,
- 5-8 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów 2009.
Jestem zawodnikiem kadry wojewódzkiej .Uczestniczę w wielu zgrupowaniach oraz obozach sportowych.
Ponadto, jestem Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w mojej szkole, należę do zespołu wokalnego „Belcanto”, który w styczniu br. zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Nakle. Po zajęciach lekcyjnych, w ramach wolontariatu pomagam młodszym koleżankom i kolegom w nauce. W wolnym czasie lubię rysować oraz spotykać się z przyjaciółmi.
 
Natalia Gwiazda
Nazywam się Natalia Gwiazda i mam 17 lat. Przez 9 lat uczęszczałam do ZS nr 2 w Szubinie. Podczas nauki w gimnazjum brałam udział w wielu konkursach i olimpiadach, m. in.: zajęłam I miejsce w Gminnym Konkursie Chemicznym, III miejsce w Konkursie Historycznym o Powstaniu Wielkopolskim, 21. m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Olimpus oraz doszłam do etapu regionalnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki. Kilkakrotnie brałam udział w ogólnopolskim konkursie biologicznym Eko - Planeta. W klasie 3 gimnazjum, pod opieką p. Arletty Jagodzińskiej, startowałam w trzy etapowym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego, w którym zajęłam I m-ce. Obecnie jestem uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy w klasie o profilu humanistyczno – prawnym. Interesuję się literaturą, językami obcymi oraz historią. Oczywiście, lubię również słuchać muzyki i oglądać ciekawe filmy.
 
Klaudia Goleń
Nazywam się Klaudia Goleń. Jestem uczennicą trzeciej klasy gimnazjalnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku. Będąc w trzeciej klasie szkoły podstawowej brałam udział w moim pierwszym konkursie, którym był „Gminny Konkurs Matematyczny”. Okazało się, że zajęłam wtedy pierwsze miejsce. Wychowawczyni liczyła z nami wiele przygotowujących zadań, dzięki czemu odkryłam pasję, która we mnie była. Lubię matematykę, jej prostotę, logiczność, w sumie można powiedzieć, że piękno. Zainteresowanie tym przedmiotem rozwinęło moją wyobraźnię. Lubię czytać książki fantastyczne. Wymyślone światy i zjawiska ubarwiają moje życie.
Teraz mam za sobą już kilka konkursów: I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Z matematyką za pan brat” dla klas trzecich i pierwszych, II miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” dla klas pierwszych oraz III miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” dla klas drugich.
Najwięcej czasu i pracy poświęciłam przygotowując się do konkursu „Liga Zadaniowa”, ponieważ zadania w nim są niestandardowe i odbiegają tematyką od materiału realizowanego w szkole. Otwierają umysł.
Obecnie zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty.
Mam nadzieję, że w przyszłości mój zawód będzie również wiązał się z matematyką. Lubię to, co robię i życzę tego wszystkim.
Czas_KG.jpg
 

Jakub Kalinowski

 

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.
Uczestnik wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych.
Osiągnięcia:

- Laureat Powiatowego Konkursu Matematycznego (2009)

- I miejsce w Regionalnym Konkursie „Polska droga do wolności” (2009)

- I miejsce w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego i Niemieckiego „Poliglota” (2009)

- Uczestnik II stopnia XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2008)

- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (2008)

- Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie „Kampania Jesienna” (2009)

- Stypendysta Programu Stypendialnego Partnerstwa dla Krajny i Pałuk „Młody Talent Krajny i Pałuk” (2009/2010)

 
Damian Otto
 
Uczeń I klasy liceum ogólnokształcącego im.St.Staszica w Nakle, Trenuje w BKS Bydgoszcz od ok. 5lat. Biorę udział w zawodach sportowych o zasięgu powiatowym,wojewódzkim i mistrzostw Polski. Uczestniczę w biegach ulicznych w naszym mieście zdobywając 1 miejsca.
Moje największe osągnięcia:
- 5 miejsce Mistrzostwa Polski w trójskoku Kraków 2009,
- 1 miejsce Mityng w Grudziądzu  60m (7.12)
- brązowy medal Mistrzostw Polski trójskok Spała 21-24.2010
 
Mateusz Ollik
Mam na imię Mateusz, jestem uczniem I L.O. im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Wychowuję się wraz z rodzicami i dwójką starszych braci (Marek 30l., Łukasz 24l. ) w jednej z nakielskich kamienic przy ul. Bohaterów. Jestem tegorocznym maturzystą, zdaję oprócz przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, jeżyk obcy - angielski) biologię i chemię na poziomie rozszerzonym. Czasu pozostało niewiele, tylko 3 miesiące, więc aktualnie nauka do egzaminu to moje główne, czasochłonne zajęcie. Wysokie wyniki na maturze są mi niezbędne do spełnienia marzenia, jakim jest nauka na Akademii Medycznej w Gdańsku, na kierunku lekarskim. Z tym miastem wiążę swoją przyszłość, ponieważ znajduje się tam Państwowy Instytut Chorób Tropikalnych i Morskich, i w tej dziedzinie medycyny w przyszłości chciałbym być specjalistą. Jednakże medycyna to nie jedyne moje zainteresowanie. Moją drugą pasją jest historia, szczególnie wiek "pary i elektryczności", dlatego też w tym roku brałem udział w XXXV Olimpiadzie Historycznej, w której moja praca pt. "Imperium Brytyjskie w latach 1871 - 1914" została zakwalifikowana do etapu okręgowego w Toruniu, a także brałem udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG" na którego wyniki cały czas czekam. Poza tym biorę udział w przygotowaniach do kolejnego etapu XXXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Antoniego Swinarskiego, którego etap okręgowy także odbył się w Toruniu. Stopień trudności zadań na tym konkursie podnosi moje zdolności w tej dziedzinie i na pewno ułatwi rozwiązywanie zadań na maturze. Poza tym czynnie udzielam się w zajęciach dodatkowych z biologii w moim Liceum, które przygotowują Nas do egzaminu maturalnego a także poszerzają wiedzę na temat zagadnień, których znajomość jest bardzo przydatna w późniejszej pracy tj. biologia molekularna, biotechnologia, inżynieria genetyczna etc. Czas wolny, którego jest bardzo niewiele, spędzam głównie na spotkaniach ze znajomymi, a także w domowym zaciszu konstruuję modele okrętów z okresu II wojny światowej. Mogę pochwalić się moim ostatnim modelem, którym jest pancernik typu Bismarck z 1940 r. Lubię współpracować z różnymi ludźmi, nie tylko na polu naukowym, dlatego też należę do Duszpasterstwa Akademickiego "Emmanuel" działającego przy parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Wraz ze znajomymi z wspólnoty zorganizowaliśmy w okresie przedświątecznym zbiórkę zabawek dla dzieci z domu dziecka w Trzemiętowie.
   
Małgorzata Krause
Nazywam się Małgorzata Krause. Mam 17 lat uczęszczam do LO im. Stanisława Staszica w Nakle Nad Notecią. Uprawiam dość nietypową dyscyplinę sportu - jest to podnoszenie cięzarów. Obecnie zostałam powołana do ośrodka przygotowań Olimpijskich.
Osiągnięcia:
- IV m-ce na Mistrzostwach Polski do Lat 17
- IV m-ce na Turnieju Międzynarodowym im. Krzysztofa Becka do lat 20
- II m-ce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodziezy do lat18
- I m-ce na mistrzostwach Polski LZS do lat 17