Fundusz Stypendialny Młody Talent Krajny i Pałuk

Stypendyści 2016/2017

29 maja 2018

Przyznane stypendia

Stypendyści Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”

w roku szkolnym 2016/2017

 

 

Adam Masalski z Nakła nad Notecią – uczeń III klasy politechnicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W minionym roku szkolnym uzyskał tytuł laureata Powiatowego Konkursu Matematycznego, zajął również II miejsce w 10 edycji Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego. Był także uczestnikiem finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Największym osiągnięciem Adama było uzyskanie tytułu laureata III stopnia z przedmiotu fizyka Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, co – po zdaniu matury – da mu możliwość studiowania na wybranym kierunku w Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie.

 

Piotr Tomaszewski z Sadek – uczeń I klasy politechnicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Osiąga wysokie wyniki w nauce (średnia 5,06), a jego wiedza znacznie wykracza poza zakres materiału programowego (historia). W roku 2016 uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ponadto Piotr udziela się społecznie. Od stycznia 2015 roku jest wolontariuszem Fundacji „Salus Homini”. Bierze aktywny udział w akcjach edukacyjnych i charytatywnych Fundacji.

 

Hubert Napierała z Gromadna – uczeń klasy III Gimnazjum w Chwaliszewie. Osiąga najwyższe wyniki w nauce wśród uczniów tejże szkoły. W roku 2016 otrzymał Nagrodę Burmistrza Kcyni za wybitne osiągnięcia naukowe oraz działalność społeczną. Hubert jest członkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Gra na perkusji oraz na trąbce. Ponadto udziela się w Szkolnym Kole Artystycznym. Jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym. Rozwija swoje zainteresowania biorąc udział w licznych konkursach m.in. plastycznych, muzycznych, matematycznych, historycznych i polonistycznych, uzyskując w nich wysokie wyniki.

 

Adam Gaca z Nakła nad Notecią – uczeń II klasy Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią. Jest zawodnikiem Stowarzyszenia Sportowego „Yamabushi” uprawiającym dyscyplinę sportową Karate SHOTOKAN już 8 rok. Może się poszczycić brązowym pasem karate. Jest czołowym zawodnikiem klubu, który reprezentuje podczas ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów karate, uzyskując bardzo wysokie wyniki sportowe. W roku szkolnym 2015/2016 zdobył 37 trofeów podczas takich zawodów jak: X Stargardzki Turniej Karate Shotokan, IV Ogólnopolski Turniej Karate „Yamabushi Cup”; Polish Open 2015 GP Bielsko Biała; XV Central Europe Open w Bydgoszczy; Central Open Poland Grand Prix Wielkopolski. Adam jest ponadto wzorowym uczniem, osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce.

 

Agata Stachowiak z Sadek – uczennica klasy 8 o specjalności taniec sceniczny w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ma na swoim koncie wiele tytułów tanecznych – Mistrzostwa Polski, Europy i Świata. W minionym roku uczestniczyła w warsztatach tanecznych na Malcie. Nad swoimi tanecznymi umiejętnościami pracowała również w Nowym Jorku na Broadway Dance Center. Podczas Mistrzostw Polski Federacji WADF wywalczyła podwójny tytuł Mistrzyni Polski w kategorii solo jazz oraz solo modern jazz.

 

Zuzanna Strzelewicz z Trzeciewnicy – uczennica klasy II sportowej Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Jest uczennicą ambitną i sumienną. Potrafi łączyć sportową pasję z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Jej zainteresowania krążą wokół lekkoatletyki. Specjalizuje się w biegach na 300 m. Do jej ostatnich osiągnięć należą m.in.: I miejsce w biegu na 100 m młodzików i II miejsce w sztafecie 4x400 m kobiet w XV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich „Chełmno – Rio de Janeiro” 2016; I miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi; III miejsce w X Międzynarodowym Europejskim Pucharze Lekkoatletycznym w Warszawie; III miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w LA Młodzików w Inowrocławiu.

 

 

Tegoroczne Stypendia współfinansowane są ze środków Fundacji Agory w ramach programu dotacyjnego Fundacji im. Stefana Batorego

z Warszawy „Równe Szanse”.